Hälsokoll

När gjorde du senast en besiktning på dig själv?


Vill du ha mer energi, mer livskraft och nya superkrafter?

Vad skulle du säga om du fick möjlighet att bli coachad i vilken kost, vilken träning, vilken livsstil, inom mental träning som är anpassad för dig? Eller helt enkelt blir sedd för vad just du behöver. Många gånger behöver vi gå till flera terapeuter för att uppnå samma sak. Jag driver idag skolan Holistic Health Academy och har bl.a. tagit fram utbildningen till Hälso och livsstilscoach som är utöver det vanliga. Här lär du dig hur kroppen fungerar på en djupare nivå och de som gått min utbildning har en otrolig kompetens att hjälpa dig med det du behöver. Jag har sett till att många människor har nått sina mål och slipper idag vara frustrerade och oroliga över sin hälsa. Genom att klona mig själv till fler, så är min vision att skapa patientbrist inom sjukvården! Jag är din hälsohero som rycker ut när du behöver och jag behöver fler som hjälper mig! Nedan kan du finna en Hälso och livsstilscoach nära dig!

Sverige

Stockholm
HälsoSparken
Beatrice Duggin
Stockholm/Rönninge samt digitalt hela Sverige
0737405130
info@halsosparken.se

www.halsosparken.se

Malini AB
Malin Inegvall
Stockholm
0707515911
malin@maliningevall.se
www.maliningevall.se och www.ensakitaget.se
Instagram och Facebook

Live for life by Åsa
Åsa Håkansson
Stockholm samt digitalt hela Sverige
0739841740
Liveforlifebyasa@gmail.com
Facebook

Ulrika Ströyer
Via nätet eller tar emot i hela Stockholmsområdet
ullisgullis@hotmail.com
0707890099

Johanna Nilsson
Tankhalsa@outlook.com
Stockholm och digitalt

Evergreen Health Sweden AB 
Info@life-check.se
Stockholm och digitalt
+46705831055
www.evergreenhealth.se 
Facebook

Rättvik
Elins friskvård och fransar
Elin Olofsson
0702575521
Svegselin@gmail.com
Rättvik

Dalarna
Caroline Fällman
Falun och digitalt
fallmancarro@hotmail.com

Bollnäs
Katarina Hedberg

070-338 04 73
Säte i Bollnäs/Kilafors, Hälsingland och digitalt

katsy_74@hotmail.com

Östersund
Sandra Lavesson

0708-607578
sandra_lavesson@hotmail.com
Östersund/Frösön

Linköping 
Healthy Happiness Consulting
Jenny Choudhury
070-3270275
Säte i Linköping samt digitalt hela Sverige
info@healthyhappiness.se
www.healthyhappiness.se

Göteborg
Helena Swane by Heart
Helena Swane
0708-626739
Göteborg samt digitalt hela Sverige
rawfoodbyheart@gmail.com
Facebook

Camilla Café & Catering
Camilla Porshede Johansson
(Mat & hälsa, gör analyser)
070-6058748
Baserad på Tjörn & i Göteborg samt digitalt hela Sverige
info@camillacafe.se
www.camillacafe.se

Sans & Balans
Camilla Synnergren
Mölndal/Göteborg samt via nätet
0704-924886
camilla@sans-och-balans.
www.facebook.com/sansochbalans

Holistisk Hälsa & Livsglädje
Malin Dyrfelt
Göteborg/Kungälv samt via nätet
0706-823393
mdyrfelt@hotmail.com
www.malindyrfelt.se 

Ingrid Zetterlund Persson
Kungälv och Göteborg
0709-959102
ingrid.z.persson16@gmail.com

Madeleine Bäck Ytterström
Stenungsund och Göteborg
mkmadde@hotmail.com
0736-921320

Karlshamn
Emma Hedström
Eemmahedstrom@hotmail.se.
0709478881
Karlshamn/Blekinge

Malmö 
LIVSSTIL+

Johanna Nygren
Malmö/Lund-SKÅNE
0708-997777
johanna@nygrenconsult.com
www.livsstilplus.se

Hälsa Total
Emely Grahn Hahmo
Landskrona/Malmö/Lund/Helsingborg samt via nätet
0730797711
mely.hahmo@gmail.com

Lindas Livsbalans & Barnyoga
Linda Ydén
Helsingborg/Nordvästra Skåne samt via nätet
0707-881220
lindayden@me.com
https://www.facebook.com/lindaslivsbalans
www.lindayden.se 

Ava Englund
ava.englund@gmail.com
Svedala/Malmö/Lund/Trelleborg samt via nätet
0707404494
highvibeglow.com

 

Finland 

Jakobstad
Cosmetique Salon
Mia Segervall 
+358503633431
info@cosmetique.fi
Jakobstad, Finland
www.cosmetique.fi

Lovisa
Rudnäs-Lax
Lovisa, Finland
+35503228360
rudnaslaxasa@gmail.com